2021-05-12 08:14:50• hírek • Szatmár.ro

Itt a vége: idén is bajnoki ezüstérmes a Szatmárnémeti VSK női kosárlabdacsapata – Képgaléria

Fotók: Bajnai Botond

Kedd este ért véget a román női kosárlabdabajnokság, miután a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC megszerezte harmadik győzelmét is a Szatmárnémeti VSK ellen, ezzel a székelyföldiek összesítésben 3–1 arányban nyerték az idei finálét. A szatmárnémeti csapat zsinórban harmadik, összetettben ötödik bajnoki ezüstjét gyűjtötte be.

Azt követően, hogy múlt szerdán és csütörtökön a finálé első két találkozóján odahaza 2–0-s előnybe tudta hozni magát a Sepsi, szinte borítékolható volt, hogy megvédi bajnoki címét. Ezt a várakozást egyedül talán hétfő este tudta hajszálnyit megingatni a Szatmárnémeti VSK, amikor reményt keltő teljesítménnyel, 21 pontos különbséggel le tudta győzni a sokszor talán alacsonyabb fokozatba visszakapcsolt székelyföldi alakulatot.

Már azon a találkozón is érezni lehetett, hogy a Sepsi kicsit többre képes, ezt pedig kedden be is bizonyította: erősen kezdték a találkozót, az első negyedet követően 16-20 volt az állás a vendégek javára.

A házigazda VSK viszont tényleg hitt a csodában és a második negyedben ember feletti teljesítményt nyújtva 19-12-re tudtak győzni, így félidőben 35–32-re a szatmári alakulat volt előnyben.

A harmadik negyed nagy izgalmakat, viszont kevesebb pontot hozott: mindkét csapat a védekezésre összpontosított leginkább, de így is meg tudta fordítani a meccs állását a Sepsi, a negyedik negyedet pedig már 2 pont előnnyel tudták megkezdeni.

A végjátékban is a vendégek szereztek több pontot, 19-et a 12-vel szemben, beállítva a 56–65-ös végeredményt.

A Szatmárnémeti VSK zsinórban a harmadik szezonban marad alul a bajnoki döntőben, összesítésben viszont ez már az ötödik bajnoki ezüstje a csapatnak. Korábban a CSM Târgoviste, illetve az ICIM Arad volt a csapat nemezise, 2018-ban, 2019-ben, illetve 2021-ben pedig a Sepsi-SIC állt a csapat és az aranyérem közé.

Bajnoki döntő, 4. meccs:
Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 56–65 (16:20, 19:12, 9:14, 12:19)

• Szatmárnémeti VSK (pontok száma/lepattanók/asszisztok): Claudia Cuic (8/7/4), Patricia Bright (2/3/2), Marina Solopova (15/5/4), Alina Podar (13/1/4), Bria Goss (16/5/0) – Carla Popescu (0/1/0), Kilin Tünde (0/2/0), Andreea Huțanu (2/3/0). Vezetőedző: Maikel Lopez.

• Sepsi-SIC (pontok száma/lepattanók/asszisztok): Jovana Pasic (6/5/0), Orbán Nikolett (8/4/2), Annemarie Gödri-Părău (10/3/5), Rebecca Tobin (19/4/2), Rebekah Gardner (15/2/4) – Pinelopi Pavlopoulou, Ștefania Cătinean (0/1/0), Andra Mandache (7/2/1). Vezetőedző: Zoran Mikes.

Összetettben: Szatmárnémeti VSK – Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC 1–3